Noć istraživača u Novom Sadu

Poštovani ljubitelji nauke,

Manifestacija „Noć istraživača“ je jedna od najvećih i najzabavnijih promocija nauke i naučnika na svetu, zamišljena kao jednodnevni spektakl koji se održava istog dana u celoj Evropi. Projekat je pokrenut na evropskom nivou 2005. godine, a Novi Sad je 2010. bio  prvi i jedini grad u Srbiji i jedan od 250 gradova u Evropi u kome je održana ova manifestacija u organizaciji Fakulteta tehničkih nauka, a kasnije i Prirodno-matematičkog fakulteta.

Ove godine „Noć istraživača“ se održava 26. septembra u Novom Sadu, Zrenjaninu, Pančevu, Subotici, Beogradu i još 5 gradova u Srbiji. Očekujemo najmanje 20.000 posetilaca kojima će se predstaviti preko 100 istraživača u više od 30 eksperimenata.

Pozivamo Vas na svečano otvaranje, 26. septembra u 17 časova u tržnom centru „Big“ u Novom Sadu. S obzirom na raznovrsnost programa, sigurni smo da ćete pronaći puno zanimljivih sadržaja.