Ocenjivanje i napredovanja studenata

Student savlađuje studijski program polaganjem ispita čime stiče određeni broj ESPB u skladu sa studijskim programom. Nastavnik koji izvodi nastavu ima pravo da vrši proveru znanja i ocenjuje znanje studenta u toku svakog oblika nastave, a konačna ocena utvrđuje se na ispitu. Ispit je završni oblik provere znanja, a student ga polaže neposredno po okončanju nastave iz određenog predmeta. Izvođenje ispita je u skladu sa zakonom, Statutom Univerziteta u Novom Sadu, Statutom Prirodno-matematičkog fakulteta i Statutom Medicinskog fakulteta. Studenta na ispitu ocenjuje predmetni nastavnik ili ispitna komisija. Ispit je jedinstven i polaže se pismeno i/ili usmeno, a može imati i praktični deo u skladu sa studijskim programom. Pri polaganju i davanju ocene na ispitu se uzima u obzir rezultat kontinuiranog praćenja rada studenta tokom nastave i broj stečenih poena u ispunjavanju predispitnih obaveza. Student sa posebnim potrebama ima pravo da polaže ispit na način prilagođen njegovim mogućnostima.

 

Za predmet Studijski istraživački rad u funkciji master rada (RB21), student kroz studijski istraživački rad sa mentorom realizuje aktivnosti, a evaluacija se vrši od strane mentora koji popunjavanjem odgovarajućeg obrasca potvrđuje da je student uspešno ispunio aktivnosti studijskog istraživačkog rada. Ovu potvrdu potpisuje mentor i na osnovu toga student stiče 6 ESPB.

 

Stručna praksa će omogućiti studentu nadogradnju teorijskog znanja stečenog nakon kursa Asistiranih reproduktivnih tehnologija i sticanje više praktičnih veština iz osnovnih tehnika asistirane reprodukcije. Uspešno završena praksa podrazumeva položen test i pozitivno ocenjen dnevnik rada koji ocenjuje nastavnika zadužen za organizaciju stručne prakse.

                                                                                                                                     

Uspešnost studenata u savladavanju određenog predmeta kontinuirano se prati tokom nastave i izražava se poenima. Maksimalni broj poena koje student može da ostvari na predmetu je 100. Student stiče poene na predmetu kroz rad u nastavi i ispunjavanjem predispitnih obaveza i polaganjem ispita. Minimalan broj poena koje student može da stekne ispunjavanjem predispitnih obaveza tokom nastave je 30, a maksimalni 70.

 

Svaki predmet iz studijskog programa ima jasan i objavljen način sticanja poena. Način sticanja poena tokom izvođenja nastave uključuje broj poena koje student stiče po osnovu svake pojedinačne aktivnosti tokom nastave ili izvršavanjem predispitne obaveze i polaganjem završnog ispita. Na početku nastave svakog predmeta nastavnik upoznaje studenta sa načinom provere znanja. Ukupan uspeh studenta na predmetu izražava se ocenom od 5 (nije položio) do 10 (izuzetan). Ocena studenta je zasnovana na ukupnom broju poena koje je student stekao ispunjavanjem predispitnih obaveza i polaganjem ispita, a prema kvalitetu stečenih znanja i veština:

 

Prikupljen broj poena

Ocena

95-100

10

85-94

9

75-84

8

65-74

7

55-64

6

Do 54

5